Abant Doğa Köşkü Bungalov Evleri - Restaurant (Alkolsüz)
  • Doğa Köşkü Abant Bungalov Evleri

    Hakkımızda

    Dere kenarında, huzur verici bir bahçede, aile işletmesinde, profesyonel bir anlayış çizgisinde hizmetinizdeyiz.

Doğa Köşkü, Abant yolu üzerine kurulmuş Abant’a 8 km, Abant kavşağına ise 12 km mesafede bulunmaktadır.

Doğa Köşkü'nün dört yanı köknar, çam, meşe ve kayın ağaçlarıyla bütünleşen orman manzaralı ve Abant gölünün akar deresi ile de bütünleşen manzarası bir doğa harikasıdır. Doğa Köşkü tesisimizde toplam 14 oda, 50 yatak, bunların 6 adeti dere kenarında ki bahçe alanımızda bulunan bungalov evlerden oluşturmaktadır.

Kahvaltı ve yemek için 50 kişilik alakarte restaurantımız bulunmaktadır.

Tesisimizin; merkezi ısıtma sistemli olup, odalarda 24 saat sıcak su, televizyon, minibar, duş, banyolarda saç kurutma makinası bulunmaktadır.

Oda servisi,oda temizliği,çamaşırhane,ütü hizmetlerimiz de vardır. İşletmemiz bir aile işletmesidir. Kablosuz internet (wireless) bağlantısı ve 2 adet bisiklet ücretsiz olarak müşterilerimize ücretsiz sunulmaktadır. İşletme sahibi Sabri ÖZARSLAN, Bolu Turizm ve Otelcilik okulu mezunu olup, 1987 ve 2002 yılları arasında Taksim International Abant Palace ve Abant Köşkü otellerinin servis, bar ve mutfak departmanlarında çalışmıştır. Tesisimizin Ankara’ya uzaklığı 190 km, İstanbul’a ise 240 km’dir.

Basında Biz

 

12 Eylül 2009 Hürriyet Gazetesi / Seyahat Eki / Gülin AKÖZ

Bu gölde hüznü değil huzuru yaşayın ABANT

Bir akşamüzeri koştura koştura eve dönüyordum. Her zamanki gibi kıvrılarak ilerleyen yokuşu dolanmaktansa merdivenlere yöneldim. Alçak basamaklı merdivenler dik, yorucu, ama kestirmeydi. O hızla 15-20 basamak çıktıktan sonra birden yavaşladım. Bir yaprak düşüyordu yere, salına salına önümden. Sokak lambasının puslu sarı, loş ışığında. Hafif serin bir eylül akşamında... İçinden geçtiğim yerin ve anın güzelliğini fark etmiştim. Oysa evde bekleyen işlere odaklanmıştım, alelacele geçip gitme telaşındaydım. Demek sonbaharın en sevdiğim diyarına, Abant ve Yedigöller'e gitme, zamanı yavaşlatma mevsimi gelmişti.

Kalacak yerim belli. Abant kavşağının 12. kilometresindeki Doğa Köşkü Abant Pansiyon. Arkada dağa bakan odalardan biri. Tesadüfen bulduğumuz bu pansiyonun temizliğine hayran kalmıştım. Sabah ise, dere kenarında ağaçların altındaki ahşap masalarda mükellef kahvaltıyla şımar(tıl)mıştık.
Belgelerimiz